جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • آغاز تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بیجار /فعالیت‌های فضای مجازی و فعالان این عرصه باید مولد و مشوق سرمایه گذاری و تولید باشد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

   آغاز تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بیجار /فعالیت‌های فضای مجازی و فعالان این عرصه باید مولد و مشوق سرمایه گذاری و تولید باشد.

   آغاز تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بیجار /فعالیت‌های فضای مجازی و فعالان این عرصه باید مولد و مشوق سرمایه گذاری و تولید باشد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت کردستان گفت: تولید کنستانتره گندله یک میلیون تنی معدن صبانور و 300 هزار تنی کیمیا معدن تا 20 روز دیگر در شهرستان بیجار آغاز می‌شود

   محمد دره‌وزمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان که با حضور معاون استاندار کردستان و جمعی از مدیران کل استان و شهرستانی در سالن شهدای گمنام فرمانداری بیجار برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط اقتصادی کشور اولویت اول ما حفظ جریان تولید است.

   وی گفت: ما باید داشته‌ها را حفظ و به واحدهایی که نیازمند کمک برای ارتقا یا واردشدن به فاز تولید هستند، کمک کنیم.

   دره وزمی تاکید کرد: حفظ جریان تولید باید در استان کردستان در دستور کار باشد، حتی اگر در یک واحد تولیدی یک نفر اشتغال دارد و مشغول تولید و کار است بایدمورد حمایت قرار بگیرد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: در استان و در شهرستان بیجار متناسب با ظرفیت‌های موجود کارهای خوبی انجام شده است که در چند سال اخیر با خام‌فروشی معادن مبارزه کرده و استراتژی خود را در این راستا تعریف کرده‌ایم.

   وی به موضوع زنجیره تولید فولاد در شهرستان بیجار اشاره و بیان کرد: فاز اول این مهم با تولید کنسانتره، گندله یک میلیون تن توسط معدن صبانور و 300 هزار تن توسط کیمیا معدن آغاز می‌شود.

   وی گفت: گندله یک میلیون تنی صبانور فنس‌کشی و در این هفته آغاز و حداقل تا 20 روز آینده عملیات اجرایی آن به جد آغاز خواهد شد.

   دره‌وزمی بیان کرد: جواز واحد دوم گندله به ظرفیت 600 هزار تن توسط کیمیا معادن در حال صدور است و محل اجرایی آن نیز مشخص خواهد شد.

   وی گفت: ناحیه صنعتی حسن آباد یاسوکند چندین سال است هیچ متقاضی برای سرمایه‌گذاری نداشته و دارای ظرفیت بالقوه‌ایی است که در حال از بین رفتن است و ما برآنیم که این مکان را به یک ناحیه صنایع معدنی تبدیل کنیم و گندله کیمیا معادن به ظرفیت 600 هزار تن در آنجا انجام و استقرار یابد.

   وی همچنین به عملیات اجرایی آهن اسفنجی بیجار به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن نیز اشاره کردو گفت: عملیات اجرایی آهن اسفنجی در محل زاغه فولاد به زودی در بیجار آغاز به کار خواهد کرد.

   دره‌وزمی افزود: فضای مجازی دیار گروس در راستای آغاز به کار آهن اسفنجی صبورتر باشند چرا که آغاز به کار این مهم به این سادگی‌ها نیست و مراحلی نیز برای اتمام کار در پیش دارد.

   وی گفت: فعالیت‌های فضای مجازی و فعالان این عرصه باید مولد و مشوق امور بوده و شتاب‌زده اظهارات خود را بیان نکنند بلکه تمام تلاششان در راستای جذب سرمایه‌گذار باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 848,971
تعداد بازدید امروز : 238
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28