جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • دوری از مراکز تولید یکی از دلایل اختلاف قیمت کالاها با دیگر نقاط کشور است/بیش از ۷۵۰۰ حلقه لاستیک ماشین سنگین در کردستان توزیع شده است

   دوری از مراکز تولید یکی از دلایل اختلاف قیمت کالاها با دیگر نقاط کشور است/بیش از ۷۵۰۰ حلقه لاستیک ماشین سنگین در کردستان توزیع شده است

   دوری از مراکز تولید یکی از دلایل اختلاف قیمت کالاها با دیگر نقاط کشور است/بیش از ۷۵۰۰ حلقه لاستیک ماشین سنگین در کردستان توزیع شده است

   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان دوری از مراکز تولید کالاهای اساسی را یکی از علل اختلاف قیمت این دسته از کالاها با سایر نقاط کشور ارزیابی کرد.

   محمد دره وزمی در کارگروه تنظیم بازار استان کردستان با بیان این مطلب گفت: علاوه بر دوری استان از مراکز تولید، افزایش نرخ حمل ونقل، خروج برخی کالاهای اساسی به خارج از مرزها به هر روشی و نقص در نظارت می تواند از دیگر عوامل به وجود آمدن اختلاف قیمت در برخی کالاها در مقایسه با دیگر استانها باشد.

   وی با بیان اینکه افزایش قیمت کالاها یک موضوع عمومی و مربوط به کل کشور است اظهار داشت: نرخ افزایش قیمت برخی کالاها دراستان کردستان نسبت به استان های همجوار کمتر بوده است.

   وی ادامه داد: برای مثال در مهرماه امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته در استانهای همجوار ما نرخ افزایش قیمت برنج داخلی ۲۰ درصد بوده که این رقم برای کردستان ۱۵ درصد ثبت شده است.

   دره وزمی در ادامه سخنان خود به میزان توزیع لاستیک ماشین سنگین مورد نیاز برای ناوگان حمل ونقل نیز اشاره کرد وافزود: در مجموع هفت هزار و ٨۳۵ حلقه لاستیک سنگین و نیمه سنگین از نیمه دوم تیرماه به استان اختصاص یافته است.

   وی اضافه کرد: از این مقدار لاستیک اختصاص یافته به استان هزار و ۶۶۶ حلقه به ناوگان درون شهری، شش هزار و ۱۳۷ حلقه به ناوگان برون شهری اختصاص داده شده و ۳۲ حلقه نیز هنوز توزیع نشده است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان همچنین در این جلسه به درخواست های مبنی بر مجوز برای صادرات سیب زمینی ونخود توسط تولیدکنندگان و تجار اشاره کرد وگفت: تولید سالانه سیب زمینی و نخود استان به ترتیب ۳۲۰ و ۴۳ هزار تن است که مصرف سالانه سیب زمینی کردستان ٨۰ هزارتن و نخود ۱۶ هزار تن است.

   وی ادامه داد: لازم است کارگروه تنظیم بازار استان در خصوص ضرورت صادرات یا جلوگیری از صادرات این اقلام تصمیم گیری کند.

   دره وزمی همچنین به ضرورت توزیع برنج و مرغ ذخیره شده برای تنظیم بازار اشاره کرد وگفت: هم اکنون هزار تن مرغ منجمد ذخیره شده وجود دارد و با این مقدار ذخیره نباید به نحوی اقدام شود که مردم تحت فشار قرار بگیرند.

   وی یادآور شد: تصمیمات اتخاذ شده در خصوص نحوه تزریق کالا برای تنظیم بازار باید به صورت استانی و نه با کسب مجوز از ستاد تنظیم بازار کشور صورت بگیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 796,777
تعداد بازدید امروز : 342
آخرین به روزرسانی : 13:12  1397/12/28