جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان سقزدر سال گذشته/ معادن یکی از ظرفیتهای بسیار خوب در جهت توسعه اقتصادی سقز

   پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان سقزدر سال گذشته/ معادن یکی از ظرفیتهای بسیار خوب در جهت توسعه اقتصادی سقز

   پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان سقزدر سال گذشته/ معادن یکی از ظرفیتهای بسیار خوب در جهت توسعه اقتصادی سقز

   سازمان صنعت،معدن وتجارت کردستان خودرا موظف به رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی می داند و بصورت جدی تامین مواد اولیه وثبت سفارش کالاهای مورد نیاز واحدهای تولیدی که برای کشور ارزش افزوده ایجاد می کند در راس اقدامات سازمان صنعت،معدن وتجارت کردستان قرار دارد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان در نود و چهارمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید که در فرمانداری شهرستان سقز با حضور معاون امور اقتصادی استاندار کردستان، نماینده مردم شهرستانهای بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه سقز و جمعی دیگر از مدیران اجرایی استان برگزار گردید، یکی از ظرفیتهای خوب شهرستان سقز را بخش معادن دانست و گفت: در شهرستان سقز 47 پروانه بهره برداری در بخش معدن وجود دارد.

   محمد دره وزمی افزود: از 47 پروانه بهره برداری در بخش معادن در شهرستان سقز 6 مورد سنگ آهن، یک مورد طلا، 14 مورد سنگ تزئینی، 19 مورد سنگ لاشه و 7 مورد سیلیس و فلدسپات است.

   وی خاطر نشان ساخت: در زمینه پروانه اکتشاف که به عنوان اولین گام در زمینه ثبت معادن است در شهرستان سقز 20 مورد ثبت شده که 13 مورد آن سنگ تزئینی، 3مورد سلیس، یک مورد آن سنگ لاشه و 3 مورد پلی متال و 5 مورد گواهی کشف با 3 محدوده طلا، یک مورد سنگ تزئینی و یک مورد سنگ لاشه در حال طی مراحل قانونی خود هستند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: با تلاشهای بسیار و پیگیری های جدی در شهرستان سقز 15 هزار کیلومتر خطی، پرواز ژئوفیزیک هوایی صورت گرفته که خوشبختانه تحلیل داده های بدست آمده مناطق امید بخش خوبی را در بخش معادن سقز نوید می دهد.

   دره وزمی گفت: معادن زمانی نقش خود را در توسعه اقتصادی و رونق و شکوفایی یک منطقه نشان می دهد که در آن این ظرفیت و پتانسیل های خدادادی به ایجاد ارزش افزوده و ثروت منتهی می گردد. لذا باید با تغییر دیدگاه شهروندان در زمینه هموار کردن مشکلات برای بهره برداری از معادن شهرستان سقز همراه تر و بهتر از گذشته برای ایجاد اشتغال و شکوفایی بهتر شهرستان گام برداریم.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یاد آور شد: در شهرستان سقز تعداد 93 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری وجود دارد که از این تعداد 59 واحد آن فعال، 20 واحد نیمه فعال و 14 واحد آن راکد است.

   دره وزمی افزود: در اولین اقدام با مالکان 14 واحد راکد تولیدی شهرستان سقز به بررسی موانع و مشکلات پیش روی فعالیت مجدد آنان خواهیم پرداخت و در این زمینه از هیچ گونه تلاش،کمک و پیگیری دریغ نخواهیم ورزید.

   وی گفت: به دلیل اهمیت شهرستان سقز تا کنون 2 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مدیران اجرایی استان و تصمیم گیرندگان استانی در شهرستان سقز برگزار گردید و تا رفع موانع و مشکلات پیش روی تولید و اشتغال تلاش ها و پیگیری ها ی خود را ادامه خواهیم داد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به اختصاص 200 میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف رونق تولید به واحدهای تولیدی شهرستان سقز در سال 97 خبر داد و افزود: در سال جاری هم پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و کشاورزی ادامه خواهد داشت.

   دره وزمی یاد آور شد: در سال جاری پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با تلاش و پیگیری های مسئولان استانی به نفع واحدهای تولیدی مقداری از سود تسهیلات بصورت یارانه توسط دولت پرداخت خواهد شد.

   وی به 18 طرح صنعتی که جواز تاسیس آنها توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان برای شهرستان سقز صادر شده اشاره کرد و گفت: این 18 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد که حتی تعدادی از این واحدها در حال تولید آزمایشی خود هستند که هر چه سریعتر باید جواز تاسیس آنها به پروانه بهره برداری تبدیل شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 849,028
تعداد بازدید امروز : 295
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28