جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • کردستان از استانهای موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی است/ در کردستان ۴۰ واحد تولیدی صادرات محور داریم/سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار به واحدهای تولیدی پرداخت شده است

   کردستان از استانهای موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی است/ در کردستان ۴۰ واحد تولیدی صادرات محور داریم/سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار به واحدهای تولیدی پرداخت شده است

   کردستان از استانهای موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی است/ در کردستان ۴۰ واحد تولیدی صادرات محور داریم/سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار به واحدهای تولیدی پرداخت شده است

   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان اعلام کرد که کردستان از استانهای موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی بوده است.

   محمد دره وزمی در برنامه زنده گفتمان که از صداوسیمای مرکز کردستان پخش می شد گفت: سازمان صمت وظیفه دارد بسترهای سرمایه گذاری را مهیا کند و از حضور سرمایه گذاران واقعی حمایت کند.

   وی افزود: بعضی از اشخاص به نام سرمایه گذار ورود می کنند اما در نهایت مشخص می شود که آنان به دنبال مسائل و منافع دیگری هستند.

   دره وزمی کردستان را از استانهای موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی ذکر کرد وگفت: معدن طلای زرکوه، کارخانه سیگار و تولید لوازم خانگی سقز از جمله سرمایه گذاری های خارجی در استان بوده که اشتغال آفرینی قابل توجهی نیز دارند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان در ادامه سخنان خود به وجود برخی واحدهای تولید کننده صادرات محور در استان اشاره کرد وگفت: در استان هم اکنون واحدهایی وجود دارند که کالاهای تولیدی شان را به اروپا صادر می کنند.

   وی اظهار داشت: در سال ۹۶ در استان ۲۶ واحد تولیدی صادرات محور وجود داشت که خوشبختانه تعداد این واحدها در سال ۹۷ به ۴۰ واحد تولیدی رسید و امیدوارم روز به روز بر تعداد این واحدها افزوده شود.

   وی یکی از رسالت های سازمان صمت را تامین مواد اولیه برای تولید عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما این است که واحدهای تولیدی ما بتوانند به مواد اولیه مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

   وی افزود: در چهارماه گذشته به میزان ۱۳۵ میلون یورو مواد اولیه ثبت سفارش شده است و از واحدهای تولیدی می خواهم بدون دغدغه جهت ثبت سفارش به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند.

   محمد دره وزمی یکی از دغدغه های واحدهای تولیدی را سرمایه در گردش ذکر کرد وافزود: در حال حاضر مشکلی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی وجود ندارد و با حمایتهای استاندار محترم و دیگر مسئولان استان، گامهای خوبی در این راستا برداشته شده است.

   وی اضافه کرد: در سال ۹۷ مبلغ ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار با سود ۱۰ درصد به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

   درە وزمی همچنین بە نامگذاری سالجاری به نام رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد وگفت: رونق تولید به معنی پرکردن ظرفیت خالی کارخانه ها، اضافه کردن ظرفیت های جدید، افزایش تولید و اشتغال است. وما تلاش می کنیم تا مجموع ٨۰۰ واحد صنعتی موجود در استان به ظرفیت کامل خود برسند.

   وی اظهار داشت: معتقدم رونق تولید به اضاافه کردن درآمد سرانه مردم، تولید ثروت و رنگین شدن سفره کارگران منجر خواهد شد و در این راستا از هر ظرفیتی بهره خواهیم برد.

   دره وزمی تولید کالای با کیفیت با قیمت رقابتی را لازمه حضور در بازار و موفقیت تولید کننده ارزیابی کرد وگفت: از مردم انتظار می رود کالای ایرانی و تولید داخل را مصرف کنند و تولید کنندگان نیز باید با تولید کالای با کیفیت حقوق مصرف کننده را رعایت کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 849,027
تعداد بازدید امروز : 294
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28