جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در کردستان

   برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در کردستان

   برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در کردستان

   بمناسبت ماه مبارک رمضان در استان کردستان و در جهت رفاه حال شهروندان و کمک به اقشار آسیب پذیر تعداد 9 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا از 23 اردیبهشت ماه لغایت پایان ماه مبارک رمضان بصورت شناور برپا می شود.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت کردستان با اعلام اینکه 9 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به مناسبت ماه رمضان در این استان برپا می شود، گفت: از 2 نمایشگاهی که قرار است در سنندج برپا شود نمایشگاه شهرک بهاران گشایش یافت.

   بختیار خلیقی اظهار داشت: نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا با توجه به ابلاغ دستورالعمل شیوه نامه برگزاری این نوع نمایشگاه ها در مقاطع مختلف سال بویژه ماه مبارک رمضان برپا شده اند.

   وی اضافه کرد: کالاهایی که در این نمایشگاه ها توسط مجموعه تنظیم بازار استان و به تبع ستاد تنظیم بازار کشور توزیع می شود شامل گوشت قرمز، مرغ و ماهی، برنج، ماکارونی، حبوبات، روغن مایع، زولبیا و بامیه، شیر و فرآورده های لبنی، مواد شوینده و بهداشتی، میوه، مرکبات و سایر گروه های غذایی پر مصرف در ایام ماه مبارک رمضان است. ضمنا کالاهای تنظیم بازار شامل قند و شکر،برنج،روغن،گوشت قرمز منجمد،مرغ گرم و مرغ منجمد با قیمت ستاد تنظیم بازار کشور عرضه می گردد.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: بنابر تصمیم کارگروه تنظیم بازار کردستان و دستور ریاست کارگروه و در اجرای دستور العمل شیوه نامه، نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا با محوریت اتاق اصناف در شهرستان ها برپا می شود.

   خلیقی از برپایی 2 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سنندج خبر داد و تاکید کرد: از 23 اردیبهشت نمایشگاه عرضه مستقیم کالا شهرک بهاران بر پا شده و تا 31 این ماه کالاهای اساسی مورد نیاز در اختیار مردم قرار می گیرد.

   وی یادآور شد: از یکم خرداد تا پایان ماه مبارک رمضان هم نمایشگاه دیگری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سنندج گشایش می یابد.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در دهگلان از 22 اردیبهشت کار خود را آغاز کرده و تا 31 این ماه دایر است.

   خلیقی اظهار داشت: نمایشگاهی هم از 24 اردیبهشت در قروه بر پا شده و تا دوم خرداد کالای مورد نیاز را به مردم عرضه می کند.

   وی افزود: نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در بانه، سقز و کامیاران از یکم خرداد، در بیجار از دوم و در مریوان نیز از چهارم خرداد دایر می شود.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: در دیواندره و سروآباد نیز از یکم خرداد فروش فوق العاده در سطح واحدهای صنعتی و فروشگاههای زنجیره ای چند منظوره برگزار می شود.

   عرضه کالا غیر از تنظیم بازار در نمایشگاه ها با 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می گردد.

   خلیقی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی با قیمت مصوب تنظیم بازار در این نمایشگاه ها عرضه می شوند، گفت: طبق شیوه نامه اجرایی باید کالاها در نمایشگاه عرضه مستقیم با 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه شوند.

   وی با بیان اینکه بر مبنای دستور العمل ابلاغی مجوز برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا بر عهده اتاق اصناف است، افزود: کمیته های کنترل کیفیت کالا متشکل از ادارات بهداشت و استاندارد بر کیفیت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه نظارت دارند.

   معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان یادآور شد: کالاهایی که از کیفیت لازم برخوردار نباشند با تایید این دو نهاد ضبط و از نمایشگاه خارج می شوند.

   بر اساس دستور العمل کمیته راهبردی برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، هر شهرستان مکلف است به مدت 10 روز بصورت شناور در ماه مبارک رمضان نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 848,955
تعداد بازدید امروز : 222
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28