جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • کردستان درقیمت ۲۴ قلم کالای اساسی وپرمصرف در ردە های میانی وپایانی کشور قرار دارد/ هم اکنون ۱٦۵ انبار فعال درسطح استان کردستان وجود دارد

   کردستان درقیمت ۲۴ قلم کالای اساسی وپرمصرف در ردە های میانی وپایانی کشور قرار دارد/ هم اکنون ۱٦۵ انبار فعال درسطح استان کردستان وجود دارد

   کردستان درقیمت ۲۴ قلم کالای اساسی وپرمصرف در ردە های میانی وپایانی کشور قرار دارد/ هم اکنون ۱٦۵ انبار فعال درسطح استان کردستان وجود دارد

   رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان اعلام کرد قیمت ۲۴ قلم کالای اساسی وپرمصرف در استان کردستان بالاتر از میانگین کشوری نیست ودر واقع ما در رتبه های میانی وپایانی کشور قرار داریم.

   محمد دره وزمی در دومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که به ریاست استاندار کردستان برگزار شد، گفت: استان کردستان در برگزاری جلسات تنظیم بازار در رتبه دوم کشور قرار دارد و وضعیت بازار ما متفاوت از باز کل کشور نیست.

   وی ادامه داد: تنها قیمت پیاز به مدت یکماه و به دلیل صادرات گرانتر از میانگین کشور بود وگرنه در سایر اقلام جایگاه استان مابین ۱۵ تا ۲۵ کشوری است.

   وی با بیان اینکه متاسفانه رسانه ها وبعضی اشخاص اخبار وآمار غلط در جامعه منتشر می کنند اظهار داشت: آنان اعلام می کنند که کردستان به لحاظ تورم نقطه به نقطه در رتبه های اول ودوم کشور جای دارد که به هیچ وجه صحت ندارد.

   دره وزمی ادامه داد: تورم نقطه به نقطه ما در سال۹۶ نسبت به سال ۹۵ پایین تر از متوسط کشور بود، چرا که آن زمان مرز باز بود وکالاهایی به استان وارد می شد که ارزانتر از سایر نقاط کشور بود.

   وی افزود: در سال ۹۷ که مرزها بسته شد وتحریم ها بر کشور اعمال و نرخ ارز جهش پیدا کرد قیمت های پایین استان خود را به میانگین قیمت های کشور رساند واین به معنی گرانتر بودن کالاها در استان نیست.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در ادامه سخنان خود به موضوع ثبت انبارها در استان اشاره کرد و گفت: در مجموع چهار هزارو ۶۲۶ انبار ثبت سامانه شده که از این تعداد ۴۴۵ انبار تایید شده است که صاحبان انبارها مراجعه واطلاعات خود را تکمیل کرده اند.

   در ه وزمی با بیان اینکه اگر در انباری فعالیت صورت نگیرد آن انبار از سامانه حذف می شود افزود: از مجموع انبارهای مورد تایید وثبت شده هم اکنون ۱۶۵ انبار فعال هستند.

   وی اظهار داشت: انتظار داریم صاحبان سه هزارو ۷۵۹ انبار باقیمانده جهت ثبت اطلاعات انبار خود مراجعه کنند ودر صورت لزوم با همکاری فرمانداران در شهرستانها به سراغ آنان خواهیم رفت وآنان را ملزم به ثبت انبارهایشان در سامانه جامع انبارها خواهیم کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 848,925
تعداد بازدید امروز : 192
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28