جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان کردستان

city
   
 
  • کالاها در بازار کردستان گران تر از سایر نقاط کشور نیست

   کالاها در بازار کردستان گران تر از سایر نقاط کشور نیست

   کالاها در بازار کردستان گران تر از سایر نقاط کشور نیست

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: به مردم اطمینان می دهیم نظارت بر بازار جدی انجام می شود و در این استان اجناس و کالاها گران تر از سایر نقاط کشور هم عرضه نمی شود.

   به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین فیروزی در حاشیه بازدید از چند فروشگاه و مغازه عرضه مواد خوراکی، مُبل و لوازم التحریر در سنندج در جمع خبرنگاران استان با اشاره به اینکه این بازدید به منظور نظارت بر توزیع و عرضه کالاها انجام شد، اظهار داشت: کیفیت و قیمت کالاهای موجود در بازار نیاز به بررسی بیشتری دارد که این مهم توسط بازرسان سازمان صمت باید انجام شود.
   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ساز و کار تأمین مواد و کالاهای مورد نیاز مردم همواره در کارگروه تنظیم بازار استان مطرح و تعیین می‌شود، افزود: نظارت بر بازار توسط بخش دولتی روزانه به طور مرتب انجام می‌شود ولی مهمتر از این، نظارتی است که باید توسط خود اصناف و مردم صورت گیرد که در بازار استان این مسئله نیاز به تقویت دارد.

   وی یادآور شد: از گذشته انصاف در بازار استان همیشه زبانزد بوده و می‌طلبد در وضعیت کنونی هم بازاریان با کاهش حاشیه سود خود رعایت حال مردم را کنند تا اعتماد به بازار برگردانده شود.

   وی با اعلام اینکه کالاهای اساسی مشمول تنظیم بازار در کردستان گران‌تر از متوسط کشوری عرضه نمی‌شود، گفت: عرضه گران‌تر کالا و اجناس در کردستان نسبت به سایر استان‌های کشور را تأیید نمی‌کنیم و این تنها بار روانی است که ایجاد شده است.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه بی شک در مغازه‌هایی در بازار استان گران فروشی وجود دارد ولی این عمومیت ندارد افزود: آثار روانی ایجاد ذهنیت گران‌تر بودن کالا در بازارکردستان نسبت به سایر نقاط کشور منجر به خروج سرمایه از استان می‌شود.

   وی یادآور شد: به مردم اطمینان می‌دهیم نظارت بر بازار جدی انجام می‌شود و اجناس و کالاها گران‌تر از سایر نقاط کشور هم عرضه نمی‌شوند.

   فیروزی گفت: از ادارات دولتی و نهادهای حکومتی و مردم می‌خواهیم خریدهای خود را در بازار استان انجام دهند پول و اعتباری که در اختیار دارند در اینجا هزینه کنند در غیر این صورت اقتصاد استان کوچک‌تر شده و همه متضرر می‌شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 848,920
تعداد بازدید امروز : 187
آخرین به روزرسانی : 19:37  1398/03/28