X
سه شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۱ ۷۶۵
چچ
khososisazi

در خصوصی سازی ها دقت بیشتری شود

وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت : باید درخصوصی سازی ها دقت بیشتری شود و به اهل آن واگذار شود وگرنه تبعات زیادی برای کشور ایجاد می کند.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، «مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در نشست مشترک با دبیر کل خانه کارگر و اعضا که به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، برگزار شد، افزود: در دولت پنجم آغاز واگذاری ها و خصوصی سازی در کشور بود و اینجانب خود متولی این حرکت در صنعت بودم ودر آن دوره بالغ بر 300 واحد صنعتی واگذاری صورت گرفته که قریب به 97 درصد آن دارای نتایج مثبتی بوده است چرا که خصوصی‌سازی به موقع و مناسب می‌تواند تحرکی به بخش تولید و خروج ماشین‌آلات فرسوده را منجر شود.

وی گفت: بطور مثال وقتی یک واحد نساجی به بانک مسکن واگذار و یا واگن پارس به وزارتخانه غیر تخصصی واگذار می شود نتیجه آن چه می شود؟
مهندس نعمت زاده گفت: در این دولت تلاش کردیم تا آنجا که مقدور است از واگذاری های غیر اصولی جلوگیری شود وهمیشه این مطلب به متولیان امر گوشزد می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رونق تولید، خروج از رکود و جلوگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی به عنوان یک اصل در این وزارتخانه پی‌گیری می‌شود.
وی افزود: با راه‌اندازی طرح‌های صنعتی راه را برای توسعه کشور و اشتغال جوانان هموار می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه کارگر واحدهای صنعتی و معدنی از قشر زحمتکش این کشور می‌باشند، افزود: می‌بایست تمامی حق و حقوق این قشر لحاظ شود و ما باید تلاش کنیم حتی در مواقع سخت نیز آنان را مورد حمایت قرار دهیم.
برپای این گزارش؛ «علیرضا محجوب» دبیر کل خانه کارگر و نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از اتخاذ سیاست‌های اخیر این وزارتخانه به خاطر حمایت از تولید، رونق اقتصادی و خروج از رکود، گفت: خانه کارگر نیز همراه به دنبال اعتلای دولت یازدهم است چرا که با اقدامات لازم توانست تورم بالای سال 90 را پایین آورد و مسیرهای غلط اقتصاد گذشته را بتدریج اصلاح کند.
به گفته محجوب؛ عمده اقتصاد کشور در وزارت صنعت، معدن و تجارت تجلی یافته است و نقش بالای در اقتصاد و توسعه کشور را دارد.
محجوب در پایان گفت: اغلب واحدهای صنعتی نیاز به نقدینگی داشته تا بتوانند روی پای خود ایستاده و جلوی تعدیل کارگری را بگیرند
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.2176920572917
Query time: 3.444904645284