X
پنجشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱ ۲۱۸
چچ
پرداخت بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل دار

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان:

پرداخت بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی مشکل دار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در شصت و سومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان از پرداخت یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی دارای مشکل در استان خبر داد.

محمد دره وزمی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای مشکل عملا از مردادماه سال گذشته آغاز شد گفت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به بنگاه های تولیدی که در سایت بهین یاب ثبت نام کردند در بخش صنعت به 94 واحد صنعتی تسهیلاتی به مبلغ 92 میلیارد و 400 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی نیز به 350 واحد تولیدی تسهیلاتی به میزان 57 میلیارد و 800 میلیون تومان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با بیان اینکه طبق روال سال گذشته ثبت نام در سایت بهین یاب امکان پذیر است گفت: صاحبان واحدهای تولیدی دارای مشکل در بخش صنعت وکشاورزی که مایل به استفاده از تسهیلات هستند می توانند در سایت بهین یاب ثبت نام کنند تا به بانک ها معرفی شوند.

در ادامه معاون امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه تشکل های بخش خصوصی و متولیان حوزه اقتصادی باید به امر آموزش توجه خاص داشته باشند گفت: لازم است همایش ها و کارگاه های آموزشی متناسب برای کارآفرینان و مالکان واحدهای تولیدی برگزار شود.

حسین فیروزی داشتن سرمایه، بنا ومجوز را برای امر تولید لازم اما ناکافی ارزیابی کرد وگفت : مدیران واحدهای تولیدی باید در همه فرآیند تولید توان تصمیم گیری درست وآشنایی کامل با روند بازار داشته باشند و همچنین از بازار شناخت کافی داشته باشند.

وی عمده مشکل واحدهای تولیدی را علاوه بر کمبود سرمایه عدم توان مدیریتی دانست و اضافه کرد: افزایش توان مدیریتی ماکانواحدهای تولیدی با ارایه آموزش اصولی ونوین قابل حل است.

معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه عمده مباحث مطرح شده در شصت و سومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدتامین منابع مالی برای واحدهای تولیدی توسط بانک ها بود گفت: انتظار داریم در سالی که بنام حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است بانک ها به امر تولید کالای با کیفیت و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی را حمایت و پشتیبانی کنند.

فیروزی تصریح کرد: در این کارگروه به واحدهای کمک می شود که مالکان آن واحدها مصم به انجام کار وراه اندازی واحدهای تولیدی خود هستند ، لذا ضروری است که صاحبان واحدها نیز به تعهدات خود و نظرات کارشناسان توجه نشان دهند.

وی در ادامه اعتماد در اقتصاد و بازار را موضوعی حایز اهمیت و مهم برای تولید کنندگان ارزیابی کرد و اظهار داشت: هر واحد تولیدی که بخواهد در بازار ماندگار شود در درجه اول باید اعتماد مردم و مصرف کنندگان را به خود جلب کند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان در پایان خواستاراستفاده از همه ظرفیت های موجود استان برای رونق تولید و افزایش اشتغال جوانان شد وگفت: اکنون هیچ چیزی مهمتر از ایجاد اشتغال برای جوانان استان نیست و انتظار داریم همه دستگاه ها و خصوصا بانک ها به این مهم توجه داشته باشند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 15.842953999837
Query time: 14.935276667277