X
دوشنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۳ ۵۷
چچ
پایش دقیق و لحظه ای بازار در کردستان/ با متخلفان برابر مقررات برخورد می شود

پایش دقیق و لحظه ای بازار در کردستان/ با متخلفان برابر مقررات برخورد می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت : بدلیل نوسانات نرخ ارز و گران شدن برخی از کالاها نظارت و بازرسی های سازمان صمت کردستان بصورت دقیق و لحظه ای صورت می گیرد.

محمد دره وزمی در پانزدهمین کارگروه استانی تنظیم بازار کردستان که در استانداری برگزار شد‌ اظهار کرد: به دلیل نوسان نرخ ارز و گران شدن مواد اولیه واحدهای تولیدی نابسامانی‌هایی در قیمت کالاها و خدمات بوجود آمده که در حال حاضر شاهد تغییر قیمت‌ها هستیم که امکان دارد به نوعی نظارت همکاران ارگان‌های متولی در این نابسامانی گم ‌شود.

وی خاطر نشان ساخت: با توجه به وظایف ذاتی سازمان صمت کردستان، نظارت و بازرسی­ها بصورتمنظم، دقیق و هوشمند صورت می گیرد و در این راستا با هرگونه تخلف برابر مقرارت برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۱۰۰ قلم کالای اساسی را به صورت هفتگی رصد می‌کنیم که از این مقدار کالا ۲۶ قلم آن از ۲ تا ۷۴ درصد رشد قیمت داشته است.

دره وزمی افزود: برخی اقلام به دلیل فاصله زیاد با محل تولید متحمل کرایه حمل و گرانفروشی در برخی اماکن می‌شود که این امر مزید بر علت است.

در ادامه رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار کرد: با وجود اینکه بررسی پنج قلم کالای اساسی مدام مدنظر سازمان است اما گاها شاهد گله شهروندان هستیم.

فرزاد سردارزاده عنوان کرد: گزارش­های مبنی بر کمبود روغن جامد مصرف خانوار در شهرستان‌های سقز، بانه و مریوان واصل گردیده که از طریق کارخانه تولید این محصول در کرمانشاه سهمیه لازم برای رفع این مشکل اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه قیمت کالا و خدمات در سطح بازار دستخوش تغییرات است، افزود: از بررسی و رصد قیمت ۱۰۰ کالای اساسی در بازار به صورت هفتگی، ۲۶ قلم آن به طور میانگین رشد قیمت داشته، چهار قلم کاهش قیمت و ۷۰ قلم باقی‌مانده تغییر چندانی نداشته است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در حال حاضر وضعیت بازار از لحاظ خرید و فروش و قیمت لاستیک، متعادل است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.259823958079
Query time: 2.4870306650798