X
پنجشنبه, ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸ ۵۱
چچ
قیمت مرغ و گوشت قرمز در کردستان همانند متوسط کشوری است

قیمت مرغ و گوشت قرمز در کردستان همانند متوسط کشوری است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در جلسه کارگروە تنظیم بازار استان اعلام کردکه قیمت مرغ و گوشت قرمز نزدیک به میانگین کشوری است و گوشت قرمز دو هزار تومان پایین تر از میانگین کشور عرضه می شود.

درە وزمی گفت: از ابتدای سالجاری و برای ماە رمضان حدود دو هزار تن برنج، شکر و روغن هر کدام به میزان ۹۶۹ تن تامین و در سطح بازار توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در سه ماهه تابستان بیش از دو هزار و ۱۰۰ تن شکر خانوار و برای صنف و صنعت سه هزار و ۲۵ تن توزیع شده است، اضافه کرد؛ در ماههای محرم و صفر نیز ۶۰۰ تن برنج، ۶۵۱ تن شکر و ۵٨۱ تن روغن توزیع شده که به این ارقام باید ۴۷۱ تن برنج تایلندی توزیع شده میان اقشار کم درآمد در کمک های مومنانه را باید اضافه کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان به نوسان قیمت مرغ و گوشت قرمز در بازار نیز اشاره و اذعان کرد: عدم تامین نهاده ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی از جانب دولت سبب شده تا قیمت مرغ در بازار دچار نوسان و افزایش پیدا کند.

وی قیمت مصوب مرغ در بازار را قبلا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان ذکر کرد و گفت: طبق محاسباتی که وزارت جهاد کشاورزی انجام داده قیمت مرغ زنده دم کشتارگاه ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان است که با نظر استانداران می توان تا ۱۰ درصد به این قیمت اضافه کرد.

دره وزمی افزود: با محاسبه دیگر هزینه ها طبق این مصوبه مرغ باید ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد که این مصوبه تقریبا در هیچ استانی از کشور اجرایی نشده و قیمت روز مرغ در بازار استان ۲۴ هزار و ٨۰۰ تومان است.

وی اضافه کرد: قیمت مرغ و گوشت هم اکنون در بازار استان همانند دیگر استانها و با میانگین کشوری عرضه می شود.

درە وزمی افزود: در حال حاضر قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گوساله دو هزار تومان کمتر از میانگین کشوری به دست مصرف کنندە می رسد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.8014860153198
Query time: 3.0771735509237