X
جمعه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱ ۳۰
چچ
هیچ واحد تولیدی در کردستان که توجیه اقتصادی داشته باشد تعطیل نیست/ حمایت ویژه از واحدهای دارای توجیه اقتصادی

هیچ واحد تولیدی در کردستان که توجیه اقتصادی داشته باشد تعطیل نیست/ حمایت ویژه از واحدهای دارای توجیه اقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل امور سرمایه‌گذاری استانداری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان از 4 واحد تولیدی در شهرستان سنندج بازدید بعمل آوردند.

محمد دره وزمی گفت: هیچ واحد تولیدی که دارای توجیه اقتصادی و فنی باشند در استان کردستان تعطیل نیست.

وی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: ۹۰۴ واحد تولیدی در بخش صنعت استان دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد ۱۸۵ واحد راکد و مابقی فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با اشاره به اینکه از تعداد واحدهای راکد بیش از ۵۰ درصد امکان فعال شدن مجدد آنها به دلیل عدم تمایل مالکان وجود ندارد، یادآور شد: واحدهای تولیدی استان که امکان کار دارند و از توجیه اقتصادی لازم هم برخوردار هستند مورد حمایت ویژه دولت قرار دارند.

محمد دره­ وزمی عنوان کرد: در شرایط اقتصادی کنونی و تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی و شیوع بیماری کرونا واحدهای تولیدی در استان کردستان وجود دارند که صاحبان آنها کلید واژه مشترکشان نبود بازار و گرانی و بسیاری دیگر از مشکلات ایجاد شده نیست، بلکه اختصاص زمین برای توسعه فعالیتشان است و این یعنی حرکت در مسیر جهش تولید.

در این بازدید گروهی تصمیمات و راهکارهای برای رفع موانع پیش روی این واحدها اتخاذ گردید تا چرخ تولید در کردستان همچنان در حرکت باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 8.3842514355977
Query time: 7.5668608347575