X
دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷ ۴۷
چچ
کمبودی در زمینه تامین کالای اساسی در کردستان نیست/ میوه شب عید شهروندان تامین شده است

کمبودی در زمینه تامین کالای اساسی در کردستان نیست/ میوه شب عید شهروندان تامین شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کالای اساسی مورد نیاز مردم استان برای سال جدید تامین شده است تنها باید تعداد فروشگاه‌های تعیین شده عرضه و توزیع افزایش یابد.

خالد جعفری در سی‌امین جلسه ستاد تنطیم بازار کردستان اظهار داشت: عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند کسی به فکر مردم نیست، بنابراین برای اینکه مردم در این شرایط مشکلات کمتری داشته باشند، باید شفاف سازی لازم در بحث توزیع و قیمت کالا انجام شود.

وی بزرگنمایی در مورد وضعیت بازار را امری ناشایست و اجحاف در حق مسوولان بخش‌های دولتی و غیردولتی دانست و افزود: باید تدابیر لازم برای عرضه بهتر کالا و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اندیشیده شود تا مانع از سواستفاده افراد فرصت طلب شویم‌.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این جلسه به تامین میوه شب عید در استان اشاره کرد و افزود: امسال قیمت میوه شب عید به دلیل شیوع کرونا افزایش داشته است، اما تلاش کرده ایم برای بهره­مندی تمامی شهروندان از میوه شب عید، قیمت ها نسبت به سطح بازار پایین تر عرضه شود.

محمد دره‌وزمی گفت: برای سال جاری ۶۵۰ تن پرتقال و ۳۰۰ تن سیب برای توزیع در بازار به استان حمل شده است.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در نیمه دوم امسال تامین شد، اضافه کرد: در این مدت، پنج هزار و ۹۶۰ تن روغن تامین و توزیع شد که چهار هزار و ۶۶۹ تن آن توسط شرکت‌های توزیع و یک هزار و ۲۹۱ تن نیز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت توزیع شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: نیمه دوم امسال یک هزار و ۷۰۴ تن برنج، یک هزار و ۲۵۴ تن شکر، ۸۶۰ تن مرغ منجمد و یک هزار و ۵۰۰ تن روغن جامد در استان تامین و توزیع شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.8752679824829
Query time: 2.9011809031169