X
دوشنبه, ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۱۹ ۴۷
چچ
تحقق شعار سال در گرو تلاش همه جانبه مسئولان

تحقق شعار سال در گرو تلاش همه جانبه مسئولان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تحقق شعار سال مقام معظم رهبری را در گرو تلاش همه جانبه مسئولان دانست و گفت: در حقیقت این نامگذاری‌ها خط مشی سالانه مسئولان را بر اساس اولویت‌ها تعیین می‌کند.

محمد دره‌وزمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سال جاری بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری بنام سال حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و موانع زدایی‌ها نامگذاری شده و همین مسئله تکلیف را برای تمام مسئولان روشن کرده که همه باید در این زمینه گام بردارند و در کردستان نیز با همدلی تمام مدیران این شعار را تحقق بخشیم.

وی افزود: در واقع مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر نام‌هایی از جمله تولید داخلی، رفع موانع تولید، حمایت از تولید، جهش تولید و تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها مطرح کردند که نشان از اهمیت تولید داخلی و پیشران بودن این موضوع در رابطه با سایر موضوع‌های کشور دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، هم‌افزایی و تعامل بین بخشی را از ضروریات رفع موانع تولید دانست و ادامه داد: در برخی موارد شاهد اقدامات موازی در حوزه مسائل اقتصادی هستیم که می‌طلبد تعاملات و هم‌افزایی‌ها تقویت شود.

دره­وزمی در ادامه سخنان خود به دستورکار این جلسه اشاره کرد و یادآور شد: در اولین جلسه این کارگروه در سال 1400 دو موضوع سیلوی آگرین گندم و اختصاص سهمیه گندم به این سیلو است و موضوع دیگر احداث کارخانه تولید کارتن و واگذاری زمین به آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در بحث سیلو ظاهرا بر اساس مستندات مشکل در داخل استان قابل حل است و می‌توان با مساعدت مسئولان این موضوع را حل کرد اما باید از طریق قانون این مسئله رفع شود.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت کردستان گفت: در خصوص کارخانه تولید کارتن نیز مشکل تامین زمین را دارد که بر اساس مصوبه این کارگروه 3 هکتار زمین در اختیار سرمایه گذار قرار می‌گیرد تا مشکل این واحد نیز رفع شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 8.0835507710775
Query time: 7.2386903762817