X
چهارشنبه, ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۴۷ ۴۶
چچ
منطقه ویژه اقتصادی بانه آماده بهره‌برداری است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان

منطقه ویژه اقتصادی بانه آماده بهره‌برداری است

به نقل از خبرگزاری ایسنا/ کردستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: زیرساخت‌های لازم منطقه ویژه اقتصادی بانه فراهم و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است.

محمد دره‌وزمی اظهار کرد: همانگونه که استحضار دارید منطقه ویژه اقتصادی بانه آماده و پروانه بهره‌برداری آن برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران صادر شده است.

وی عنوان کرد: در چند سال اخیر خوشبختانه سرمایه‌گذاران بانه‌ای که اکثرا تجار بانه‌ای هستند به تولید روی آورده‌اند و کار تولید در بخش صنعت را شروع کرده‌اند و کارهای موفقی را انجام داده‌اند.

دره‌وزمی ادامه داد: در طول چند سال اخیر واحدهای تولیدی در بخش صنعت در شهرستان بانه از ۱۳ واحد صنعتی سال ۹۲ به ۴۳ واحد صنعتی رسیده است و این نشان دهنده تمایل سرمایه‌گذاران بانه‌ای به سرمایه‌گذاری در شهرستان است و این اقدام بسیار مثبتی در استان محسوب می‌شود.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز فرصت خوبی است برای سرمایه‌گذاران داخلی و سرمایه‌گذاران اقلیم که سرمایه خود را به این منطقه بیاورند و در بخش تولید سرمایه‌گذاری و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

دروه‌زمی اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت بسیار خوب دیگر که در بانه بوجود آمده است تصویب منطقه آزاد تجاری اقتصادی بانه و مریوان است که این هم ظرفیت بسیار خوبی هم برای بانه و هم برای مریوان و در کل استان کردستان به ارمغان آورده است و آینده خاصی را برای بانه و مریوان به تصویر می‌کشد.

وی تصریح کرد: همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه همایشی بود برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی که مسائل و فرصت های سرمایه‌گذاری بیشتر این منطقه را برای سرمایه گذاران شرح داده است.

دره‌وزمی در پایان سخنان خود یادآور شد: در چند سال اخیر نیز واحدهای تولیدی بسیاری در حوزه تولید لامپ، لوازم خانگی راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسیده است که پیش از این وارد می‌شد، اما اکنون در بانه تولید و حدود ۶۰ درصد از قطعات را خود تولید می‌کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.4264167149862
Query time: 3.5334285100301